DenizCobanoglu__0

Deniz’im!

Bir gün okuyacaksın bu satırları, öyle umuyorum. Aslında çok uzun laf kalabalıkları yapmadan, sana fotoğraflarla anlatacağım hikayeni. Bu yüzden de en son söylenecek sözü, en başta söyleyeceğim! Hatıralarının kıymetini bilen, sevdiklerine değer vermekten çekinmeyen, mutlu olmanın en kestirme yolunun paylaşmak ve mutlu etmek olduğunu çabucak keşfetmen dileğiyle, bebeğim…

DenizCobanoglu__2

Annen ve babanla dostluğumuz henüz çok uzun yıllara dayanmıyor ama, dilerim sen bunları okuyacak ve anlayacak kıvama geldiğinde “kendimi bildim bileli dostlar” diyeceksin. Annenden senin müjdeni aldığımız gün ile, seni kucağımıza aldığımız gün arasında aylar olmasına rağmen, bizim için göz açıp kapayıncaya kadar çabuk geçti zaman. Böylesine yakından takip ettiğim bir hamilelik süreci olmamıştı açıkçası ve öyle sevmiştik ki annenin koca göbekli halini, dokunmaya doyamıyorduk.

Bu arada boş durmadık elbette, sana annenin ve babanın en güzel, en duygusal hallerini sakladık. (Bu arada sürekli içinde bulunduğun göbeği seven, hareket edesin diye mıncıklayan kişilerden biri benim, affet:)

DenizCobanoglu__1

5 Eylül sabahı hepimiz kalbimiz pır pır bir halde hastaneye gittik. Annen heyecanlıydı. Annen telaşlıydı. Annen mutluydu. Annen hüzünlüydü. Annen endişeliydi. Annenin gözlerinde bir sürü farklı duygu görüyordum ve bu yüzden de onunla göz göze gelmemeye gayret ettim. Ağladım, ağlayacak haldeydim. Senelerdir, gördüğüm yüzlerce doğumda üst üste koyduğum ve biriktirdiğim tüm duygular bir fil gibi oturdu kalbime, bir mesleğe başlarken etmiştim, bir de senin doğumunda ettim aynı duayı: “Ne olur bayılmayayım!”

Baban ise gülüyor, konuşuyordu bizlerle ama, annene attığı kaçamak bakışlardan anladığım kadarıyla duyguları dile dahi getirilemeyecek kadar yoğundu. Annene sarıldığı an tek şey geçti aklımdan, iyi ki, dedim, iyi ki bulmuşlar birbirlerini…

DenizCobanoglu_1

Çok kalabalıktık Deniz! O kadar kalabalıktık ki, yer yer diğer teyzelerinle itişerek fotoğraf çektik :)

Süslü püslü harika bir doğum odan, nefis kurabiyelerin vardı. Derya Teyze‘n senin için yaptı, biz afiyetle yedik! :)

DenizCobanoglu_2

Metrekareye düşen fotoğrafçı sayısını söylememe gerek yok herhalde? Ve sana bir haberim var, büyüdüğün süreçte burnunun dibinde hep bir makine olacak, hatta bir, iki, üç… Gün gelecek sıkılacaksın (kendimden biliyorum), bıkacaksın fotoğrafının çekilmesinden, ama inan bana bir gün anlayacaksın aslında ne kadar şanslı olduğunu.

Elimiz, ayağımız, yüreğimiz titreyerek girdik ameliyathaneye. Annene “seni seviyoruz” dedikten sonra yerime geçtim ve nefesimi tutmaya başladım.

Saat tam 9’du sen geldiğinde. Ve sen o kadar güzeldin ki!

DenizCobanoglu_5

DenizCobanoglu_6

DenizCobanoglu_7

Birbirine bağlı, aşık, birbirine dost, mutlu ve çok tatlı bir çiftin tam ortasına düştün Deniz!

DenizCobanoglu_8

Bebek odası fotoğraflarını Latife Teyze’n çekti. Ben sembolik bir kare alıp dışarıda bekleyenlere sarılmak üzere koşar adımlarla çıktım yanından. Tüm ailen o kadar mutluydu ki, normal koşullarda durup seyretme fırsatımız olmadığından, bu kez bir süre durup onları seyretmiş bile olabilirim.

DenizCobanoglu_9

DenizCobanoglu_10

Anneni karşıladıktan sonra da yeniden heyecanla senin odana gelmeni bekledik.

DenizCobanoglu_11

Bebek odasından sonra, annene yeniden kavuştuğun an, annen seni o kadar güzel öptü kokladı ki, çıldırdık :)

DenizCobanoglu_12

DenizCobanoglu_14

DenizCobanoglu_15

DenizCobanoglu_16

Çok güzel pozlar verdin, bunu 8 ay boyunca annenin karnında çekimlere gitmiş olmana yorduk :) Teyzelere poz vermeyi, dudak büzmeyi, kuzucuklara sarılmayı çok güzel öğrenmişsin bebeğim :)

DenizCobanoglu_17

DenizCobanoglu_18

DenizCobanoglu_19

DenizCobanoglu_20

DenizCobanoglu_21

Kokun, sıcaklığın nasıl başımızı döndürmüşse, ailenle fotoğraflarını çekmeyi biraz geç akıl edebildik, umarım bizi affederler :) Deden, babaannen, anneannen, teyzen ve halan, o kadar mutlulardı ki, gelişinle herkese farklı bir pırıltı kazandırdın.

DenizCobanoglu_23

DenizCobanoglu_24

Ve seni annenin göbeğindeyken en çok seven, seninle en çok sohbet eden, seninle ilgili en çok hayal kuran kişi, baban. Şaşkın ve mutluydu. Ve sen öyle çok yakıştın ki babanın kucağına!

DenizCobanoglu_25

DenizCobanoglu_30

Annene gelince… Hamilelik süresince güzelliğine güzellik katmıştı zaten, senin doğumunla dayanılmaz bir hal aldı! Güzelleştikçe de güzelleşiyor, bu annenle işin var kuzum! :)

DenizCobanoglu_29

DenizCobanoglu_26

DenizCobanoglu_27

DenizCobanoglu_28

DenizCobanoglu_22

Hep iyi, güzel insanlarla kesişsin yolun. Mutlu ol ve mutluluğunun farkında ol. Huzurlu, sağlıklı, yüzüne baktığında yüreği titreyerek seni seven annen ve babanla, tüm ailelenle güzel bir ömür sür.

En büyük dileğim, iyi kalpli bir insan ol Deniz. Başta kedi kardeşin İncir olmak üzere, tüm hayvanları sev, merhametli ol. Çevrene, insanlara, doğaya karşı sorumlu hisset kendini ve elini taşın altına sokmaktan çekinmeyecek kadar cesur, atacağın her adımı tartacak kadar mantıklı ol.

Büyü, kocaman bir adam ol Deniz ve annenle beni sahile dondurma yedirmeye götür, miniciğim.

Seni çok seviyorum!

Alev Teyze’n