Anneler Günü yaklaştıkça heyecanlanıyorum, ilk kez bir Anneler Gününü bebeği ile birlikte yaşayacak olan taze anneleri düşünmek ve duygularımın yettiğince empati kurmaya çalışmak ruhuma çok iyi geliyor.

Bebeklerini ilk gördükleri anda, kokularını ilk kez doyasıya içlerine çektikleri o anda sızlayan burnumun direği, sanırım mesleğimin en güzel tarafı. O şaşkınlık, heyecan, gözlerine ve hatta duygularına inanamama durumu, o bir anda geliveren sarhoşluk hali, sessizce bu tabloya uzun uzun bakma isteği uyandırıyor bende. Ne yazık ki, uzun uzun seyretme şansım yok bu anları, oradaki işim bu duyguları bir fotoğraf karesinde saklamak sonsuza kadar.

Ancak fotoğrafları bilgisayarıma aktarıp, bir yandan günü düşünerek yakalayabildiklerime baktıkça, biriktirdiğim ne kadar güzel gözyaşı varsa salıveriyorum. Sanırım hayatımın en içten ikinci duasını bu anlarda, anne ve bebeğin asla birbirinden ayrılmamasını dilerken ediyorum. En içten duam ise daima, tam doğum anında oluyor; içimden bağırırcasına sağlıkla dünyaya gelmesini diliyorum bebeğin.

Ve o ilk çığlığı duyduğum an, duaları kabul olmuş her insan gibi hafifliyor ve derin bir nefes alıyorum.

Anneler Günü yaklaştıkça artan heyecanım bu sene katmerli. Güzel heyecanlar, yenilikler, gelişmeler bekliyor beni. Paylaşmak için sabırsızlanıyorum, ancak henüz biraz daha vakti olduğundan derin derin nefesler alarak kendime saklıyorum heyecanlarımı.

İstiyorum ki, bebeğini kucağına aldığı anda, kokusunu içine çektiği anda, yüzüne yansıyan o eşsiz ifadeyi her anne sonsuza dek saklayabilsin. Bu yüzden minicik bir sürpriz ile bitirmek istiyorum bu yazıyı.

Bu yazının altına yorum bırakan anne adaylarından birine, (gönül her yazana hediye etmek isterdi oysa) doğum fotoğrafı hediye edeceğim. Çekilişi 8 Mayıs 2011 Pazar, yani Anneler Gününde yapacağım. Bu yüzden muhtemel doğum tarihi 8 Mayıs sonrası olan anne adayları yorum bırakırlarsa iyi olur :) Unutmadan, tek bir kural var, İstanbul’da olmak (maalesef)

Yorum bırakırken muhtemel doğum tarihinizi yazmayı lütfen unutmayın! Formu doldururken gireceğiniz isim ve e-posta bilgilerinizi arka planda ben görüyor olacağım zaten, bu yüzden yeniden yazmanıza gerek yok, ancak sizinle iletişime geçmem için lütfen e-posta adresinizi doğru yazdığınızdan emin olun.

Bol şans ve sağlıkla, mutlulukla büyüteceğiniz bir bebek dilerim.

5 Mayıs Güncelleme: Doğum Fotoğrafı kazanan anne adayı dışında, yorum bırakan TÜM anne adaylarına da harika bir sürprizim olacak (ama yine İstanbul içi:) Kısacası, herkes kazanacak! :))

Alev Durmuşoğlu
Doğum Fotoğrafçısı